Noutăți

Info Adventist

Biserici Online

Vintage microphone and headphones with signboard on air. Broadcasting radio station concept. 3d illustration

MUNTENIA

Conferința Muntenia – sâmbătă 16:00 – 18:00.

București LabirintYouTube & FaceBook – vineri 19:00, sâmbătă 12:00

Bucuresti – proiectul „Seri biblice – Facebook – vineri 19:00

București – ÎnvingătoriFaceBook – vineri 19:00-20:00 / sâmbătă ora 10:45-12:00

București – Excelsis – sâmbătă: 11:30 – 12:15

București – Brâncoveanu – YouTube vineri 19:00

București – Bellu – FaceBook & YouTube – sâmbătă 11:00.

București – Popa Tatu – vineri 19:00/ sâmbătă 12:00

Ploiești – Maranatha – vineri 19:00; în fiecare seară a săptămânii 23 – 27 martie, de la ora 19:00, un devoțional de seară.

Călărași – vineri 19:00/ sâmbătă 11:00

Cocorastii Colt

OLTENIA

Craiova- vineri 19:00 – 20:00 / sâmbătă 11:00 – 12:00

Pitești – vineri 19:00 – 20:00/ sâmbătă 11:00 – 12:00

Roșiori de Vede – vineri 19:00 – 20:00

Râmnicu Vâlcea 1 – sâmbătă 11:00 – 12:00

Câmpulung Muscel – vineri 19:00 – 20:00 / sâmbătă 9:00 – 12:00, 17:00 – 18:00

Alexandria 1 – vineri 19:00 – 20:00 / sâmbătă 9:00 – 12:00, 17:00 – 18:00

Țigănești 2 – sâmbătă 11:00 – 12:00

Cervenia – luni 19:30 – 20:30 / joi 19:30 – 20:30 / vineri 19:30 – 20:30 / sâmbătă 9:00 – 12:00, 17:00 – 18:00

TRANSILVANIA DE SUD

Brașov Maranatha (română):

–          Web: www.adventistbrasov.ro

–          Facebook: https://m.facebook.com/AdventistBrasovMaranatha/

–          Facebook: https://m.facebook.com/bisericaavantgarden/

–          YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC99V68yUQ9PNnS9XmTaDynw

Brașov Betel (română):

–          Facebook: https://www.facebook.com/pg/Biserica-Cre%C8%99tin%C4%83-Adventist%C4%83-De-Ziua-A-%C8%98aptea-Bra%C8%99ov-Betel-2083225258631216/posts/?ref=page_internal

 Mediaș (română):

–          Web: http://adventistmedias.ro/

–          Facebook: https://www.facebook.com/pg/Biserica-Adventist%C4%83-de-Ziua-a-%C5%9Eaptea-Media%C8%99-Izvor-301622433200048/posts/?ref=page_internal

–          Facebook: https://www.facebook.com/pg/azsmediaslive/posts/?ref=page_internal

Târgu Mureș – A (maghiară):

–          Web: http://www.a-gyulekezet.ro/elo

Târgu Mureș – B (maghiară):

–          Web: http://b-gyulekezet.ro/elo-kozvetites

Târgu Mureș – D (maghiară):

–          Web: https://www.adventista-msd.ro/

–          Facebook: www.facebook.com/DGyulekezet/

Târgu Mureș ”C” (română), ora 11:00:
–          Facebook: https://www.facebook.com/adventistmures/

Târgu Mureș „Omega” (română), ora 11:00:
–          Facebook: https://www.facebook.com/bisericaomega/

Sărmașu (maghiară+ română):

–          Web (maghiară): http://www.sarmasi-adventista.ro/elo-kozvetites#online

–          Web (română): https://www.adventist-sarmasu.ro/transmisie-online#online

–          YouTube (maghiara): https://youtu.be/AD84FXYj6cA

–          Facebook (maghiara): https://facebook.com/nagysarmasi.adventista/

Câmpenița (maghiară, vineri seara ora 19, sâmbătă de la 11):

–          Web: http://www.mezofelei-adventista.ro/

Nazna (română):

–          Web: http://www.adventistnazna.ro/web/

–          YouTube: https://www.youtube.com/user/adventistnazna

–          Facebook: https://www.facebook.com/pg/adventistnazna/posts/?ref=page_internal

Reghin – „Speranța”

–          Facebook: https://www.facebook.com/sperantareghin

TRANSILVANIA DE NORD

Alba Iulia
Apahida
Baia Mare
Bistrița
Cluj Central – limba maghiară – sâmbătă – ora 11:00 – 12:00 – limba română, cu traducere în maghiară
Mesaj special Pasca Iosif, președintele Conferinței Transilvania de Nord
Cluj „Speranța” – vineri seara – 19.00 – 20:00 – Coroana care învinge Corona(virus) live pe Biserica Speranta Cluj Napoca
Sâmbătă seara – 19.00 – 20:00 – Întâlnire cu Viata
Frata
Gherla – limba maghiară și română
Ocna Mureș
Rebra
Vaida Cămăraș
Vaida Cămăraș
Turda „Speranța”

MOLDOVA

Conferința Moldova – responsabil Cristea Dorin
1. Sâmbătă de la ora 16:00 la 19:00 – se transmite de la sediul Conferinței sau de la Bacău Centru
Conferința Moldova – responsabil Cristea Dorin
2. În fiecare seară de la 19:00 la 21:00 departamentul de tineret
Piatra Neamț – responsabil Gherghe Laurențiu
– Program – Vineri seara – 19-20
Sambata dimineata : 11-12
Sabat dupa-amiaza : 17-18
Roman – responsabil Șestun Viorel
Roman – website biserica
Program – Miercuri si Vineri: ora 19
– Sambata: ora 11
Pângărați – responsabil Cocea Cosmin
– va încărca mesaje înregistrate în cursul săptămânii
Suceava: Dumbrăveni – responsabil Iulian Condrachi
Iași Sărărie – Facebook – responsabil Eduart Tilihoi
Iași Sărărie – youtube – responsabil Eduart Tilihoi
Bacău Centru – responsabil Săvel Lupu
Vaslui: Pogana – responsabil Ștefăniță Adrian
– se transmit mesaje înregistrate
Botoșani Speranța – responsabil Racu Claudiu
– Program de la 9 la 11 pe platforma Zoom

BANAT

Arad Salem – Facebook

Arad Salem – Youtube

Arad Betel – Facebook

Arad Betel – Youtube

Timișoara Betania – Youtube – vineri 19:00 – 20:00 / sâmbătă 11:00 – 12:00

Apateu – Site

Apateu – Facebook

Apateu – Youtube

Oradea B Eden – Maghiară

UADVENTUS

FACEBOOK

YOUTUBE

 

 

 

 

Vizite: 1496